0 800 308 480
Українська

Nokia 5 - це середня за характеристиками й вартістю модель з нового ряду пристроїв під брендом Nokia. Смартфон має досить звичайний і навіть консервативний вигляд. Однак «всередині» він не такий простий.

 

Ергономіка і дизайн

Nokia 5 поставляється в невеликій картонній коробці з фірмовою атрибутикою і гарним фото моделі. Всередині можна знайти зарядний пристрій, кабель USB для зарядки та передачі даних, гарнітуру і документацію. Пристрої за ті ж гроші нерідко пропонуються навіть без гарнітури, тому комплект цілком гідний.

Модель можлива в чотирьох кольорових рішеннях: срібному, чорному, індиго і мідному. Варіант кольору позначається тільки на кришці пристрою, передня панель в будь-якому з варіантів - чорного кольору.

Лицьова панель прикрита склом 2,5D. Під дисплеєм на ній розташовані апаратні сенсорні клавіші мультизадачності та повернення до попереднього меню, а також клавіша «Додому», об'єднана зі сканером відбитків пальців. Дактилоскоп працює не дуже швидко, але зі своєю функцією цілком справляється. Над 5,2" -екраном розташований розмовний динамік, фронтальна камера, датчики і логотип бренду Nokia.

Задня панель схожа на аналоги в деяких моделях сімейства Lumia. Камера і спалах виконані в єдиному блоці і розташовані на верхній частині смартфона. Під ними - логотип Nokia. На нижній частині задньої панелі - написи та знаки якості.

В цілому дизайн Nokia 5 є досить монолітним і ґрунтовним. Він буде особливо приємний шанувальникам старих Nokia Lumia - аналогій з Lumia 7xx, 8xx і 9xx можна провести дуже багато.

 

Можливості смартфона

Модель обладнано 5,2-дюймовим екраном з роздільною здатністю 1280x720 (HD). В Nokia 5 встановлений цілком якісний дисплей, який добре проявляє себе на сонці та володіє прийнятними параметрами яскравості та контрастності.

Продуктивність забезпечує процесор Qualcomm Snapdragon 430, який має 8 ядер і оснащений графічною підсистемою Adreno 505. Так, Nokia 5 не створений для важких ігор, але пару партій в Asphalt або World of Tanks Blitz ви точно зможете зіграти - на низьких або середніх налаштуваннях.

Оперативної пам'яті в моделі - 2 Гб. Цей показник вже можна назвати мінімально необхідним для смартфона. Постійна пам'ять представлена накопичувачем з місткістю 16 Гб. Користувачеві не буде доступний повний обсяг RAM - Android 7 залишить на ваш розсуд близько 700 Мб. Додатково підтримуються карти пам'яті об'ємом до 128 Гб.

Набір інтерфейсів в Nokia 5 цілком стандартний і сучасний. Модель не позбавлена модуля NFC, що разом з дактилоскопом дозволить зручно оплачувати покупки за допомогою системи Android Pay.

Автономність смартфона дуже непогана - він оснащений батареєю на 3000 мАг, що дозволяє працювати без підзарядки протягом майже двох днів (при середньому використанні апарату) або близько 10 годин (в режимі перегляду відео).

 

Висновки

Nokia не викликала фурор, але випустила дуже гідний апарат, який припаде до душі як шанувальникам серії Lumia, так і просто людям, небайдужим до хорошого дизайну і надійності.

Помітили помилку? Виділіть її курсором і натисніть: Ctrl + Enter